Najlepsze ubezpieczenie auta w UK

Digby Bodenham By Digby Bodenham

Aby stworzyć listę najlepszych zakładów ubezpieczeń samochodowych, poradziliśmy się niezależnych, profesjonalnych firm recenzujących usługi finansowe (takich jak Which? czy Fairer Finance). Oto kompletna lista:

 1. 1. LV=
 2. 2. John Lewis Car Insurance
 3. =3. Saga Car Insurance (Over 50s only)
 4. =3. RIAS (Over 50s only)
 5. 5. Direct Line Car Insurance
 6. 6. Tesco Bank
 7. 7. Aviva
 8. =8. More Than Car Insurance
 9. =8. Age UK Car Insurance
 10. 10. Churchill Car Insurance

We’ve noticed there are many Polish people living in the UK who are looking for help when buying car insurance. So, we’ve translated our guide to the best UK car insurance companies. You can read the original English version here.

There may be differences between Polish and UK car insurance and if you have any questions or special circumstances, such as a left-hand drive Polish car in Britain, it’s best to check with the insurer you’re considering.

Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej:

Jak powstało zestawienie 10 najlepszych zakładów ubezpieczeń samochodowych?

Zamiast zwykłego porównania na ceny (do tego możesz wykorzystać porównywarki cen takie jak Go Compare), przeprowadziliśmy eksperckie badania skupione na ocenie jakości ubezpieczenia i usługi oferowanej przez różne firmy.

Z badania wyłączyliśmy jedną wysoko notowaną markę, ze względu na ograniczony zakres oferowanych przez nią ubezpieczeń - NFU Mutual Insurance, skierowanie niemal wyłącznie do kierowców na obszarach wiejskich.

W naszym najbardziej aktualnym porównaniu (marzec 2016), zdecydowaliśmy się jednak uwzględnić ubezpieczenia dla kierowców w starszym wieku, dlatego firmy takie jak Age UK, Saga, czy RIAS skoncentrowane na świadczeniu usług osobom powyżej 50 roku życia znalazły się na naszej liście. W związku z tym, M&S Car Insurance, The AA i Sheila's Wheels wypadły z czołówki, nawet pomimo wysokich not przyznanych przez Which? oraz pięciu gwiazdek od Defaqto.

Jeśli chciałbyś zaczerpnąć więcej informacji na temat poszczególnych ubezpieczycieli, zajrzyj do naszych szczegółowych recenzji na dole strony. Tymczasem, w tym artykule postaramy się wyjaśnić dlaczego najtańsze polisy nie zawsze są najlepszym wyborem jeśli chodzi o ubezpieczenie auta oraz na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczyciela.

Składki na ubezpieczenie samochodu są bardzo zróżnicowane zależnie od czynników takich jak na przykład wiek kierowcy. Dlatego stworzyliśmy też przewodnik po ubezpieczeniach dla młodych kierowców oraz listę ośmiu najlepszych dostawców ubezpieczeń samochodowych Black Box.

Napisaliśmy również przewodnik po ubezpieczeniach dla poczatkujących kierowców (kursantów).

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem od awarii, spójrz na nasza listę 13 najlepszych firm oferujących ubezpieczenia od awarii samochodu.

Wady i zalety porównywarek ubezpieczeń samochodowych

Wraz z rosnącą popularnością porównywarek cen, coraz więcej ludzi kieruje się właśnie ceną przy wyborze ubezpieczyciela, uznając ją za najlepsze kryterium. To jednak najczęściej błędne założenie.

Nie zaprzeczamy temu, że porównywarki cen takie jak Go Compare, Confused czy Moneysupermarket przyniosły wiele pozytywnych zmian dla klientów. Wpłynęły na rozwój konkurencji na rynku ubezpieczeń samochodowych, powodując spadek cen i zwiększenie dostępu do recenzji klientów danych marek.

Z drugiej strony wadą wzrostu tego rodzaju konkurencji jest to, że wiele firm zdecydowało się na wprowadzenie tanich ubezpieczeń o bardzo niskim zakresie pokrycia. Utrzymywanie niskich cen daje ubezpieczycielom większe szanse dostania się na wysokie miejsca list porównywarek cen. Dzieje się to jednak kosztem klienta, który traci na niskiej jakości ubezpieczenia.

Warto też zaznaczyć, że polisy niektórych ubezpieczycieli nie znajdują się w porównywarkach internetowych. Oto ich lista:

Tanie ubezpieczenie auta i dobre ubezpieczenie auta to dwie różne kwestie!

Niektórzy dostawcy (na przykład Onecall Car Insurance) oferują tanie ubezpieczenia oraz rabaty, jednak wielu klientów zgłasza problemy związane z dodatkowymi opłatami administracyjnymi oraz pozostałymi, ukrytymi kosztami usług, na przykład przy zmianie kontraktu.

Może to frazes, ale w tym przypadku prawdą jest, że dostajesz dokładnie to za co płacisz. Kompleksowe ubezpieczenia (pakiet OC+AC) dużych firm jak John Lewis czy Churchill wiążą się z wyższymi składkami, jednak na dłuższą metę ich usługi okazują się być tańsze ze względu na większy zakres pokrycia. Na przykład, LV= comprehensive car insurance cover (kompleksowe ubezpieczenie samochodu) oferuje nieograniczone pokrycie na szyby przednie, okna, szyberdachy, zgubione klucze, oraz no claims discount* pozwalające na nieograniczoną liczbę roszczeń. Dodatkowo, nie do przecenienia jest dobrze zorganizowany proces roszczeniowy, który zaoszczędzi Ci stresu i obaw przed kiepską obsługą klienta.

*Polplan.co.uk

Dowiedz się ile przeciętnie kosztuje polisa ubezpieczeniowa samochodu, klikając tutaj.

Jakie warunki spełnia dobre ubezpieczenie samochodu?

Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić jest wysokość excessu*. Niektóre tańsze ubezpieczenia łączą się z bardzo wysokim excessem, co na dłuższą metę może wynieść Cię drożej niż opłacanie wyższych składek. W każdym razie, zapoznaj się z naszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy poprzez ubezpieczenie excessu.

*Polplan.co.uk.

Oto pozostałe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

- Ubezpieczenie szyby przedniej, oferowane standardowo przez wielu dostawców w naszym zestawieniu (na przykład John Lewis Car Insurance czy Aviva Car Insurance), jako część ich kompleksowego ubezpieczenia AC.

- Samochód zastępczy – warto upewnić się, że w razie problemów z pojazdem, dostaniesz samochód zastępczy do czasu ukończenia naprawy. To również cześć kompleksowych polis wielu ubezpieczycieli z naszego zestawienia (na przykład AA car insurance).

- Wiele osób zakłada, że kompleksowe ubezpieczenie AC obowiązuje też w przypadku jazdy cudzym samochodem. To nie zawsze jednak prawda. Zawsze powinieneś zapoznać się szczegółowo z warunkami swojej polisy, żeby upewnić się, że jesteś ubezpieczony również w razie jazdy innym samochodem. To pozwoli Ci uniknąć kosztownych problemów z prawem.

- Niektórzy ubezpieczyciele oferują pakiet Accelerated No Claims. Oznacza to, że możesz ubiegać się o roczne no claims discount po jedynie 10 miesiącach jazdy. Haczyk jest w tym, że ta opcja przysługuje Ci najczęściej tylko jeśli zdecydujesz się przedłużyć umowę na następny rok. Czasem może to być korzystne rozwiązanie, jednak większość ubezpieczycieli nie zwraca uwagi na lojalność klientów. Dlatego nawet w przypadku no claims discount warto poszukać innych, potencjalnie lepszych ofert.

Podsumowując, nie kieruj się wyłącznie ceną przy wyborze ubezpieczenia auta. Nasze zestawienie top 10 stworzyliśmy uśredniając oceny z Which?, Fairer Finance oraz innych firm recenzujących usługi finansowe. Naszym celem było wyszukanie najwyżej plasowanych marek, które oferują najlepszą wartość i obsługę klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem innych pojazdów, sprawdź nasz poradnik dla właścicieli vanów i motocykli.

Stworzyliśmy również przewodnik po ubezpieczeniach na samochody elektryczne Tesla.

Najlepsze ubezpieczenie multi-car

Ubezpieczenie kilku samochodów (multi-car) w jednej firmie najczęściej wiąże się z możliwością otrzymania rabatu. Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę wybierając ten rodzaj ubezpieczenia. Po pierwsze, sprawdź, czy ta opcja rzeczywiście okaże się tańsza niż wykupienie oddzielnych polis.

Wysokość rabatu zależy od indywidualnych czynników, głównie wieku kierowcy, modelu samochodu i doświadczenia na drodze. Na przykład, dodanie osiemnastoletniego, poczatkującego kierowcy do polisy pięćdziesięciolatka z dziewięcioletnim no claims bonus nie powinno przynieść oszczędności.

Poczatkujący kierowcy mogą skorzystać głównie wykupując ubezpieczenie skierowane do poczatkujących kierowców lub wspomniane wczesnej ubezpieczenie Black Box.

Porównanie ubezpieczeń multi-car może być trudne, ponieważ tego typu polisy rzadko figurują w porównywarkach internetowych. Dlatego zalecamy najpierw porównanie oddzielnych ubezpieczeń na każdy samochód, a dopiero następnie dostępnych opcji multi-car.

My przyjrzeliśmy się ubezpieczeniom multi-car oferowanym przez ubezpieczycieli w naszym zestawieniu.

Zwróciliśmy uwagę na trzy kluczowe kwestie:

 • Rabat – wysokość oszczędności w związku z ubezpieczeniem więcej niż jednego samochodu u tego samego ubezpieczyciela. Czasem jest to z góry ustalona zniżka. Innym razem jest ona zależna od liczby ubezpieczonych samochodów.
 • No claims bonus – ten aspekt polisy multi-car pozwala na zastosowanie najkorzystniejszego no claims bonus do wszystkich samochodów objętych umową. Nie każdy ubezpieczyciel daje tę możliwość. Ta opcja często oznacza większe oszczędności, ale upewnij się co do postepowania na ewentualność wypadku samochodowego.
 • Oddzielny rejestr roszczeń - polisa multi-car z oddzielnymi rejestrami roszczeń oznacza, że jeśli jeden z ubezpieczonych samochodów ulegnie wypadkowi, zostanie to odnotowane jedynie w rejestrze przypisanym temu pojazdowi. W takim razie no claims bonus dla reszty ubezpieczonych samochodów nie ulegnie zmianie.

Pozostaje jeszcze parę innych kwestii, które są istotne przy zakupie ubezpieczenia multi-car. Sprawdź, czy polisa daje możliwość ustalenia innego pokrycia lub wysokości excessu dla każdego samochodu objętego ubezpieczeniem. Jeśli wszyscy uwzględnieni kierowcy są w podobnym wieku oraz prowadzą podobne pojazdy, nie powinno to być ważnym czynnikiem. W innym przypadku, większa elastyczność może okazać się istotna.

Zwróć też uwagę na to jak ubezpieczyciele odnoszą się do innych terminów rozpoczęcia polisy. Może to być ważne w sytuacji, kiedy jeden samochód jest już objęty ubezpieczeniem, a do obecnej polisy planujesz dopisać kolejne auto, żeby otrzymać rabat. Co jeśli okres ubezpieczenia dla obu pojazdów różni się o cztery miesiące? Żeby ominąć ten problem niektórzy ubezpieczyciele pozwalają jedynie na wykupienie polisy dla kilku samochodów jednocześnie. Inni dają możliwość obrania innych terminów rozpoczęcia ubezpieczenia.

Jeśli wymagane jest jednak obranie tej samej daty rozpoczęcia, sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel (szczególnie jeśli jest to ta sama firma) zrefunduje Ci koszty obecnej polisy, której nie wykorzystasz w pełni. Upewnij się też co do ewentualnych zmian w zakresie pokrycia.

Oto lista firm z naszego zestawienia, które oferują najlepsze ubezpieczenia multi-car:

 1. Aviva – Nawet 33% rabatu, oddzielny rejestr roszczeń, każdy samochód może mieć inny zakres pokrycia i wysokość excessu
 2. More Than - 15% rabatu, dzielony no claims bonus, oddzielny rejestr roszczeń
 3. LV= - 5% rabatu, dzielony no claims bonus (max 9 lat), oddzielny rejestr roszczeń
 4. Saga – 5% rabatu

Direct Line oraz Churchill oferują rabat na ubezpieczenia multi-car, ale nie podają wysokości zniżki.

John Lewis, Age UK, RIAS oraz Tesco nie przyznają rabatu na ubezpieczenia multi-car.

Wiele ubezpieczycieli, którzy nie znaleźli się w naszym zestawieniu top 10, również oferują rabaty na polisy multi-car. Na przykład rabat na ubezpieczenia multi-car w firmie Admiral jest zależny od liczby ubezpieczonych samochodów. Admiral podaje, że 10% klientów korzystających z polisy multi-car zaoszczędziło 318 funtów w okresie od października 2015 do marca 2016.

Najlepsze ubezpieczenie samochodu dla osób po 50 roku życia

Niełatwo jest stwierdzić, który ubezpieczyciel oferuje najlepsze polisy dla osób po 50 roku życia, ze względu na pozostałe czynniki, od których zależy wysokość składek: model samochodu, miejsce zamieszkania, historia roszczeń.

Dobrą widomością jest fakt, że kierowcy po 50 roku życia często płacą najniższe składki. To dlatego, że ubezpieczyciele określają ceny na podstawie doświadczenia na drodze, które powinno być większe u starszych osób. Jeśli dodatkowo udało Ci się uzyskać atrakcyjny no claims bonus, możesz liczyć na bardzo korzystną cenę ubezpieczenia.

Confused.com. podaje, że przeciętna składka dla 51-latka wynosi 628 funtów. Dla osoby po 60 roku życia ta kwota jest jeszcze niższa. Dla 61-latka wynosi średnio 418 funtów.

Jeśli jeździsz droższym modelem samochodu ta kwota wyniesie więcej, ale nie zapominaj, że przeciętny 21-latek płaci 1430 funtów, co stawia Cię w uprzywilejowanej pozycji.

Dla 70-latków ceny zaczynają iść z powrotem w górę oraz pojawia się wymóg odnawiania prawa jazdy co trzy lata. Nie zapomnij o poinformowaniu organów wydających dokument o problemach zdrowotnych, które pojawiły się od czasu wyrobienia poprzedniego prawa jazdy.

W naszym zestawieniu trzech ubezpieczycieli koncentruje się wyłącznie na kierowcach powyżej 50 roku życia:

Cala trójka otrzymała pięć gwiazdek od niezależnego recenzenta usług finansowych Defaqto.

Ranking na gwiazdki obrazuje pozycję rynkową danego ubezpieczenia pod względem jakości i zakresu usług. Polisa, której przyznano pięć gwiazdek, jest określona jako "wysokiej jakości produkt z szerokim zakresem usług i ulg".

RIAS i Saga otrzymały złoto od Fairer Finance, natomiast Age UK zasłużyło na srebro.

Wypróbuj tych ubezpieczycieli, jeśli potrzebujesz specjalistycznej polisy. Poza tym, każda z firm naszego zestawienia będzie w stanie określić wysokość składek ubezpieczenia odpowiadającego Twoim wymaganiom.

Wiele firm poza naszą top listą również oferuje ubezpieczenia dla osób po 50 roku życia. Zarówno 50Plus Insurance (właścicielem jest Bliefin Insurance, będące częścią Axa) oraz Post Office posiadają tego rodzaju polisy.

LV zdaje się oferować konkurencyjne ceny ubezpieczenia dla osób po 80 roku życia.

Przy zapytaniu o wysokość składek podaj szczegóły swojego doświadczenia na drodze (w tym zdobyte no claims discount). Podaj również informacje o modelu samochodu oraz dodatkowych osobach i pojazdach, które mają zostać objęte polisą.

Zawsze postaraj się dobrze porównać ceny konkurencyjnych ofert oraz postaraj się wynegocjować niższą stawkę.

Najlepsze ubezpieczenie excessu wynajętego auta

Ubezpieczenie excessu wypożyczonego samochodu jest dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, kiedy wynajmujesz auto na terenie Wielkiej Brytanii lub za granicą.

Wypożyczalnie samochodów poza podstawowym ubezpieczeniem często próbują też sprzedać ubezpieczenie excessu. Wysokość excessu w przypadku wynajętego samochodu sięga zwykle pomiędzy 500 a 1000 funtów, a wypożyczalnie często wystawiają rachunek rzędu kilkuset funtów za byle zadrapanie.

Jeśli wykupisz ubezpieczenie excessu w zakładzie ubezpieczeniowym, zakład ten pokryje koszty na wypadek stłuczki. Chociaż wypożyczalnie dają możliwość takiego pokrycia, wiele niezależnych ubezpieczycieli oferuje lepszą wartość za tę samą cenę.

Różnica cen może wynieść ponad 100 funtów, nawet w przypadku krótkich podroży.

Możesz nabyć takie polisy w Wielkiej Brytanii na samochód wynajęty tutaj, w pozostałej części Europy, a nawet w USA. Jeśli wykupisz je w zakładzie ubezpieczeniowym, najpierw osobiście musisz pokryć koszty ewentualnego wypadku, a następnie zgłosić się po zwrot kosztów do swojego ubezpieczyciela.

Kiedy zgłaszasz się po odbiór wynajętego auta, zostaniesz poproszony o ustalony wcześniej depozyt, który posłuży jako pokrycie kosztów potencjalnego wypadku. Jeśli szczęśliwie unikniesz stłuczki, depozyt zostanie zwrócony Ci w pełni. Chociaż nie jest to idealne rozwiązanie, jest ono o wiele tańsze niż alternatywa oferowana przez wypożyczalnie, często określana jako "super CDW (collision damage waiver) insurance" (= ubezpieczenie od wypadku).

Tak jak w przypadku ubezpieczenia podróżnego, pokrycie excessu może być wykupione na jedną podróż lub jako roczna polisa. Cena rocznego europejskiego ubezpieczenia excessu zaczyna się od 50 funtów, dlatego jeśli potrzebujesz go kilkukrotnie w ciągu roku, ta opcja może okazać się najtańsza. Z kolei ubezpieczenie pojedynczej podróży zaczyna się nawet od 20 funtów.

Uzyskanie niezależnej oceny ubezpieczeń excessu jest trudne, dlatego, że nie figurują one w zestawieniach firm recenzujących usługi finansowe, takich jak Defaqto czy Fairer Finance.

Żeby odnaleźć najkorzystniejsze oferty ubezpieczenia excessu wynajętego samochodu, przyjrzeliśmy się recenzjom klientów firm figurujących w porównywarce Moneymaxim, która specjalizuje się właśnie w excessach wypożyczonych aut.

Każda z tych firm zdobyła minimum 8/10 punktów w Trustpilot oraz 4/5 punktów w Reviewcentre z co najmniej stu recenzji:

Inne firmy, które zdobyły wysokie oceny, ale nie posiadały wysokiej liczby recenzji to Insurefor.com oraz Insurance4carhire.

Big Blue Cover, Better Safe oraz Reducemyexcess.co.uk figurowały w Moneymaxim, ale nie udało nam się znaleźć żadnych opinii o świadczonych przez nie usługi.

Tak jak w przypadku każdego ubezpieczenia, tylko szczegółowe porównanie na własną rękę zagwarantuje Ci odnalezienie najlepszej polisy.

Jeśli zdecydujesz się już na zakupienie ubezpieczenia excessu w zakładzie ubezpieczeniowym, nie daj się namówić na dokupienie niepotrzebnej polisy w wypożyczani aut.

Jak znaleźć najlepsze tymczasowe oraz krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu?

Jak działa tymczasowe ubezpieczenie samochodu?

Tymczasowe ubezpieczenie auta obejmuje okres pomiędzy 1 a 28 dniami. Niektóre firmy oferują ubezpieczenie nawet na okres kilku godzin, jeśli potrzebujesz polisy na tak krótko.

Możesz je wykorzystać do jazdy cudzym samochodem lub do pokrycia innej osoby, która używa Twojego auta.

Jest wiele powodów, dla których ludzie wykupują tymczasowe ubezpieczenie. Najczęściej jest to przeprowadzka, dzielenie długiej podróży, pożyczenie samochodu znajomego, dopisanie dziecka do polisy, kiedy wraca ze studiów lub odbiór nowego auta z punktu sprzedaży.

W niektórych przypadkach praktyczniejsze jest wykupienie tymczasowego ubezpieczenia niż dodanie nowego kierowcy do obecnej rocznej polisy.

Tymczasowa polisa nie może jednak zastąpić pełnego ubezpieczenia, nawet jeśli używasz auta tylko kilka razy w ciągu roku. Posiadanie samochodu, który nie jest objęty ubezpieczeniem lub nie jest zarejestrowany w DVLA (Driver and Vehicle Licensing Agency = Wydział Komunikacji) jako nieczynne auto, jest wbrew prawu.

Nie powinno być potrzeby wykupienia ubezpieczenia na wypożyczone samochody, które zwykle są już objęte ubezpieczeniem. Dowiedz się więcej o tym jak how you can save money with excess cover for hire cars herezaoszczędzić, dokupując ubezpieczenie excessu na wynajęte auto.

Co pokrywa tymczasowe ubezpieczenie samochodu?

Większość krótkoterminowych ubezpieczeń samochodowych zawiera podobny zakres pokrycia jak ubezpieczenia na dłuższy okres. Tymczasowe polisy są zazwyczaj kompleksowe (pełen pakiet AC), jednak niektóre firmy oferują oddzielne ubezpieczenia od pożaru lub kradzieży.

Ubezpieczenie działa zazwyczaj od chwili wykupienia, dlatego możesz to zrobić tego samego dnia, którego je potrzebujesz. Jakiekolwiek roszczenia nie powinny mieć żadnego wpływu na no claims bonus używanego pojazdu.

Ponieważ ubezpieczenie działa natychmiastowo, na pewno będzie przydatne w przypadku jazdy testowej samochodem lub jazdy do domu z punktu sprzedaży.

Wiele krótkoterminowych polis pozwala na zastosowanie w celach komercyjnych oraz może obejmować vany do pewnego rozmiaru.

Niektóre polisy zawierają ubezpieczenie europejskie (European cover) lub dają Ci opcję jego dokupienia. Dlatego możliwe jest uzyskanie krótkoterminowego ubezpieczenia, kiedy na przykład planujesz wycieczkę do Francji.

Istnieje parę wyjątków, na które warto zwrócić uwagę.

Wiele tymczasowych ubezpieczeń samochodowych zakłada górny limit wieku na 75 lat, podczas gdy dolna granica jest często zróżnicowana. Niektóre firmy ustalają ją na 21 lat, co utrudnia młodszym kierowcom pozyskanie krótkoterminowego pokrycia. Jednak dolna granica wieku w The AA to 18 lat, a InsureDaily ubezpiecza kierowców od 19 do 75 roku życia.

Początkującym kierowcom często przysługują oddzielne krótkoterminowe ubezpieczenia (zazwyczaj na okres 30, 60 lub 90 dni), oferowane przez firm takie jak Marmalade. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach dla poczatkujących kierowców klikając tutaj.

Jeśli w swoim prawie jazdy masz już uzbierane kilka punktów karnych lub jeśli masz na koncie wyroki związane z jazda samochodem, uzyskanie tymczasowego ubezpieczenia może być trudne. Poza tym, niektórzy ubezpieczyciele nie udzielą tej usługi kierowcom posiadającym prawo jazdy spoza Wielkiej Brytanii. Dlatego powinieneś szczegółowo porównać dostępne opcje, jeśli planujesz pożyczyć swój samochód komuś z zagranicznym prawem jazdy.

Które firmy oferują tymczasowe ubezpieczenie samochodu?

Cala gama popularnych zakładów ubezpieczeniowych oraz specjalistycznych firm oferuje tymczasowe ubezpieczenia samochodu:

Istotnym faktem jest to, że niektórzy dobrze znani ubezpieczyciele oferują tymczasowe pokrycie jedynie dla klientów objętych już inna polisą.

Kilka dużych firm takich jak AXA lub Tesco nie oferują tymczasowego ubezpieczenia.

Oto lista specjalistycznych zakładów, które oferują krótkoterminowe ubezpieczanie:

Cuvva to nowa aplikacja, która pozwala na wykupienie tymczasowego ubezpieczenia od zaraz, na okres od godziny do całego dnia. Aplikacja jest dostępna na telefonach z systemem operacyjnym Android lub IOS. Recenzje online zawierają bardzo pochlebne opinie. Warunkiem uzyskania ubezpieczenia jest ukończenie 21 roku życia. Celem jest ubezpieczenie na wypadek pożyczenia samochodu od znajomego lub członka rodziny.

Ile kosztuje krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu?

Koszt krótkoterminowego ubezpieczenia samochodu, tak jak w przypadku innych ubezpieczeń samochodowych, jest zależny od licznych czynników, takich jak wiek kierowcy, rodzaj samochodu i miejsce zamieszkania.

Ubezpieczenie tymczasowe powinno być w niskiej cenie, że względu na krótki okres umowy. Ceny dla niektórych samochodów w Cuvva zaczynają się od 10 funtów za kilkugodzinne ubezpieczenie.

Ceny ubezpieczenia na dłuższy okres u innych ubezpieczycieli często nie przekraczają 100 funtów. Zawsze warto jest porównać ceny i ograniczenia pokrycia, żeby znaleźć najtańsze ubezpieczenie krótkoterminowe.

Jeśli oferowane składki wydają Ci się zbyt wysokie, wypróbuj inne opcje takie jak dodanie dodatkowego kierowcy (named driver) do polisy. Oznacza to, że inny kierowca może korzystać z Twojego samochodu, co powinno pozwolić Ci na zaoszczędzenie pieniędzy, jeśli rozważasz wykupienie krótkoterminowego ubezpieczenia kilka razy w ciągu roku.

Recenzje poszczególnych ubezpieczeń samochodowych

Zapoznaj się z recenzjami naszych niezależnych ekspertów aby dowiedzieć się więcej o zakładach ubezpieczeń samochodowych w naszym zestawieniu top 10 oraz tych które nie załapały się do ścisłej czołówki:

This article was independently written by Bought By Many. We were not paid to write it, but we may receive commission for sales that result from you clicking on a link to one of our partners.

More like this:

Group 1 Car Insurance Cars

Latest News on Group 1 Cars Insurance company Marmalade launched a Cars for Young Drivers sche...

 • by Ronny Lavie